20221121 125356 1200x900 1

(Nie) Idealna natura.

(Nie) Idealna natura.

W obecnych czasach ceni się odmienność i nieszablonowość, również w wystroju wnętrz.

Niezwykle modne stały się ściany z naturalnej cegły- specjalnie postarzanej, czy belki dekoracyjne sufitowe imitujące naturalne stare belki dębowe. Wielkim zainteresowaniem cieszą się stare drzwi wykorzystywane jako element dekoracji. Służą za wezgłowie łóżka, obrazy naścienne czy nawet stół do jadalni.

Dopełnieniem takiego wnętrza są meble. Począwszy od zestawów wypoczynkowych, poprzez stoły z krzesłami, a skończywszy na meblach skrzyniowych. Jak odpowiednio je dobrać do wnętrza we wspomnianej stylizacji?

Jak połączyć nowoczesną wygodę z oldschoolowym wyglądem? Odpowiedź jest prosta. Najważniejszy jest wybór tapicerki, skóry bądź tkaniny jaką zostaną obite meble. Dla zwolenników pierwszej opcji w ofercie posiadamy skórę typu Prestige. Jest to naturalna skóra z miękkim chwytem i wykończeniem z efektem Vintage. Autentyczność skóry podkreślają widoczne niedoskonałości takie jak blizny, ukąszenia owadów czy nakłucia. Jej struktura oraz barwa nie są jednolite przez co mebel z niej wykonany posiada niepowtarzalny charakter. Przedstawione cechy nie odbierają skórze sprężystości oraz trwałości, która jest najbardziej pożądana podczas wyboru wypoczynku.

Alternatywą dla skóry jest tkaniny. Obecnie jedna z najczęściej wybieranych jest Bukla cechująca się grubym splotem pętelkowym. Bukla- przytulna tkanina na meble tapicerowane. (tcmeble.pl) .

Do wypoczynku niezbędna jest ława, by moc swobodnie napić się kawy i zrelaksować po ciężkim dniu. Stolik kawowy nie może odstawać od pozostałego wystroju. Dlatego polecamy wybrać te, wykonane z naturalnego forniru – dąb sękaty szczotkowany lub z blatem z litego dębu. Ogromnym atutem tego wyboru są widoczne, naturalne sęki- niedoskonałości, dodające charakteru i surowego wyglądu.

Z tego samego tworzywa wykonujemy stoły jadalnianie. Duży stół w salonie wykonany z litego dębu będzie miejscem centralnym każdej domówki. Spożywanie posiłków w otoczeniu natury wpłynie pozytywnie na wszystkie zmysły i pobudza wyobraźnie. Cieszy oczy i jest miłe w dotyku. O ile przyjemniej jest siedzieć przy naturalnym stole niż przy stole z plastiku?!

Fermo – stół loftowy z drewnianym blatem dębowym | czarna podstawa (tcmeble.pl)

Do dopełnienia przestrzeni przydają się meble skrzyniowe: komody, witrynki czy szafki RTV, które w znaczącej większości składają się z litego drewna. Są to kolekcje Dallas, Orlando, Atlanta dostępne w naszej ofercie Meble pokojowe – nowoczesne meble do salonu i pokoju dziennego – TC MEBLE .

Wzbogaceniem całej przestrzeni będą stylowe dodatki. Posiadamy w swojej ofercie dębowe klocki z naturalnymi pęknięciami i sękami. Mogą posłużyć jako stolik na kwiaty lub jakże na modne w obecnych czasach, niczym nie „upiększone” naturalne suszone trawy.

Natura i prostota zawsze broni się sama. Chcesz mieć wyjątkowe wnętrze ? Wybierz meble z Firmy TC w Dobrodzieniu.

Zapraszamy do salonu na ul. Lublinieckiej 114 lub na maila salontc@wp.pl

20221121_125541 20221121_124023 (1)