sydney aranzacja komplet nowoczesnych mebli bez klamek do salonu 1200x800 1

Meblościanka do nowoczesnego salonu – inspiracje, aranżacje pomysły

Meblościanki wracają na salony!

Jednak tym razem, stale oczekiwana potrzeba efektywnego zagospodarowania wolnej przestrzeni łączy się z wymaganiem stworzenia projektu niesamowitego wnętrza, do którego wchodząc będziemy odczuwali przyjemność. Aranżacja wnętrza musi sprawić, że po prostu będziemy chcieli w nim przebywać.

Nowoczesne meblościanki modułowe nie są tymi samymi meblami, jakie znamy z czasów minionej epoki PRL. Zastąpiły je meble o zupełnie innym, nowoczesnym i ciekawym wzornictwie. To zasługa trendów we współczesnym wzornictwie, w których prym wiedzie minimalistyczny styl nowoczesny, z wyraźnym zaznaczeniem przestrzeni multimediów. Zestawy mebli tworzą mniejsze pojedyncze elementy, które uwodzą eleganckim designem i niejednokrotnie zaskakują dużą pojemnością, której może nie widać na pierwszy rzut oka.

Nie są już nudną propozycją. Posiadają różne kształty, układy półek i rodzaje szafek. Wyróżniają się bogata formą i kolorystyką frontów i korpusów, która nie ogranicza się do jednego koloru całego mebla. Wręcz przeciwnie, dziś każdy element mebla może mieć swój indywidualny kolor. Mogą posiadać oświetlenie LED bądź halogenowe. Dzięki temu meble łączą w sobie wysoką, praktyczną funkcjonalność, a zarazem tworzą stylowy element aranżacyjny, idealnie wpisujący się w minimalistyczny trend najpopularniejszych kierunków designerskich w aranżacji wnętrz.

Dobry design – nowoczesna meblościanka musi być ładna

Najpopularniejszym kierunkiem designerskim w projektowaniu mebli do salonu jest obecnie trend minimalistyczny. Preferowane są jasne i proste rozwiązania. Do niezbędnego minimum ograniczone są elementy dekoracyjne, co sprawia że meble są wizualnie lekkie, czym jeszcze bardziej podkreślają aranżacyjny minimalizm. Dominują jasne kolory i meble matowe bez elementów wystających poza płaszczyznę frontów, zwłaszcza bez uchwytów.

Współczesne meblościanki wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem i oryginalnym charakterem. Różnorodne zestawienia kolorystyczne, połączenia faktur oraz materiałów o różnym charakterze, pozwalają na stworzenie we wnętrzu oryginalnej, ciekawej i atrakcyjnej wizualnie przestrzeni.

Jednocześnie meblościanka nadal zapewnia wysokie walory użytkowe. Nie brakuje pomysłów na kreatywne wykorzystanie przestrzeni, a funkcje praktyczne zawsze są na pierwszym planie. Duże możliwości do przechowywania rzeczy zapewnia wysoka pojemność szafek i szuflad.

Trwa ciągłe poszukiwanie nowych form brył mebli, detali wykończenia, układów i połączeń kolorystycznych. Nowoczesne rozwiązania szafek, regałów, komody czy innych elementów meblościanki sprawiają, że mebel jest jednocześnie wielofunkcyjny, praktyczny i stylowy zarazem, tworząc nietuzinkowy element projektu wnętrza.

Vegas – nowoczesna meblościanka dąb sękaty, szafki przeszklone, oświetlenie

Walory praktyczne nowoczesnej meblościanki

Dobry design to nie tylko wygląd, liczą się także wysoka funkcjonalność i ergonomia. Dziś, zestaw mebli nowoczesnych do salonu i pokoju dziennego, oprócz wysokich walorów wizualnych odpowiada na praktyczne potrzeby użytkownika. Najnowsze kolekcje dopasowują się do oczekiwanej funkcjonalności pomieszczeń. Pozwalają na dowolne kreowanie przestrzeni w zależności od ilości miejsca i potrzeb. Tym samym pomagają tworzyć przestronne wnętrza i personalizować je do wymogów stylu życia rodzinnego i towarzyskiego.

Modułowość to obecnie najgorętszy trend w projektowaniu mebli jak i w urządzaniu wnętrz. Meble modułowe to świetny pomysł dla osób lubiących często przemeblowywać swoje mieszkania, ponieważ można zmieniać położenie mebli bez dodatkowych kosztów i gruntownej zmiany aranżacji. Marka meblowa TC odpowiada na ideę modułowości oferując zestawy mebli, w których regały nie tworzą jednolitej całości jak niegdyś meblościanki lecz funkcjonują jako meble wolnostojące. Idealnie nadają się do każdej wnętrza każdej wielkości. Można je rozbudowywać w zależności od potrzeb oraz zmieniać wymiary. Kolekcje mebli modułowych pozwalają dowolnie dobierać regały, szafki i półki i zestawiać je w postaci bloków lub umieszczać pojedynczo w różnorodnych konfiguracjach. Dzięki takim rozwiązaniom przystosujesz swój pokój dzienny do każdego trybu i etapu swojego życia.

Jeśli masz salon o nietypowym kształcie lub chcesz urządzić pokój gościnny na poddaszu, z pewnością znajdziesz odpowiedniej wielkości meble. Mając dodatkowo możliwość szerokiego wyboru kolorystyki i wykończenia frontów, z pewnością stworzysz oryginalne aranżacje.

Galeria przykładowych aranżacji wnętrz z nowoczesną meblościanką

Nowoczesne [produkty_term_link term_id=59 text=”meble do salonu”] to oryginalne i nietuzinkowe projekty meblościanek, w których minimalistyczna forma i funkcjonalność sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach wnętrza pokoju dziennego i gościnnego. Pojemne szafki, komody z dużymi szufladami, szafka RTV która zapewni przestrzeń na telewizor i sprzęt audio – stworzą kompletne miejsce zarówno dla przechowywania jak i odpoczynku połączonego z odrobiną rozrywki.

Moduły o różnym przeznaczeniu funkcjonalnym i elementy, których wielkość możesz zmieniać dowolnie pozwolą Ci na stworzenie własnej, niepowtarzalnej meblościanki, która spełni Twoje oczekiwania wizualne, a zarazem pomieści wszystko co będzie potrzeba w niej schować.

Londyn – 5689

Biała meblościanka matowa, bądź z frontami lakierowanymi na wysoki połysk. Lub jak wolisz, brązowa, szara, niebieska, lub w kolorze butelkowej zieleni – świetnie będzie pasowała do wielu aranżacji i nie zdominuje wnętrza.

Laguna – aranżacja wnętrza nowoczesnego salonu z szarą i niebieską witryną oraz sofą w kolorze butelkowej zieleni

Długa szafka RTV z blatem z litego drewna dębowego idealnie wpasuje się w industrialne aranżacje, w których dodatkowo wykorzystamy stoły loftowe na metalowych nogach.

Kolekcja mebli Apollo lakierowane szare meble do salonu współczesnego dębowe elementy dekoracyjne z klepkiwnętrza mini