stol z blatem ze spieku kwarcowego

Jakie meble ze spieków kwarcowych są szczególnie polecane?

Spiek kwarcowy cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma co się temu dziwić, skoro jego właściwości i wysoka estetyka zachęcają konsumentów do jego wyboru. Niezwykle odporny na zarysowania, wytrzymały na uszkodzenia różnego pochodzenia, a dodatkowo można powiedzieć, że stał się on idealnym dopełnieniem dla wielu domów i mieszkań, w których króluje nowoczesny design. Warto podkreślić, że to jeden z tych naturalnych materiałów, dzięki któremu nasze cztery kąty zyskują niecodzienny, wyjątkowy charakter. A jakie meble z kwarcu (a właściwie spieku kwarcowego) szczególnie powinny zwrócić naszą uwagę?

Spiek kwarcowy a nowoczesne wnętrze

Naturalny kamień ma swoje zalety, ale nie jest też pozbawiony wad. To samo można powiedzieć o innych materiałach, które tak chętnie wykorzystujemy do tworzenia mebli. Każdy architekt czy projektant powie nam jednak, aby zawsze wybierać surowce najwyższej jakości i w pierwszej kolejności zwracać uwagę na ich parametry, a dopiero później na cenę czy wygląd. Aktualnie nowoczesna technologia pozwala nam wykorzystywać dostępne naturalne materiały na wieloraki sposób. Doskonałym przykładem będzie właśnie spiek kwarcowy. Dopełnia on nie tylko przestrzenie łazienkowe i kuchenne. Meble z tego materiału znajdziemy też w salonie czy sypialni.

Spiek kwarcowy z łatwością dopasujemy do każdego urządzanego wnętrza. Wpasuje się w styl industrialny, loftowy, minimalistyczny, eklektyczny czy nawet glamour – o to nie musimy się martwić. W ostatnim czasie wypiera też klasyczny granit. Z jego udziałem można tworzyć odporne na uszkodzenia blaty i fronty meblowe. Jest także designerskim odkryciem, stąd też modne i nowoczesne wnętrza mogą pochwalić się właśnie jego obecnością. Dostępność przeróżnych wzorów i kolorów sprawia, że każdy konsument znajdzie coś dla siebie. Szczególnie projektanci zachęcają, aby nie rezygnować z tego trwałego i wyjątkowego materiału, który sprawdza się zarówno w pomieszczeniach domowych, biurowych, jak i poza domem, gdzie obecność szkodliwych czynników jest znacznie większa. Okazuje się wręcz idealnym materiałem do realizowania przeróżnych projektów, nawet tych niezwykle nietypowych.

Jakie parametry techniczne wyróżniają spiek kwarcowy?

Spiek kwarcowy to nic innego, jak mieszanka naturalnych minerałów. Mamy tutaj między innymi połączenie iłów łupkowych, barwników, piasku kwarcowego, a nawet skał granitowych. Warto podkreślić, że właśnie dzięki temu wykazuje on właściwości zupełnie nietypowe. Dokładnie takie, jakich brakuje wielu innym materiałom. Jest niezwykle odporny na promieniowanie UV. Wysokie temperatury także nie są mu straszne. Przy jego czyszczeniu z powodzeniem możemy stosować zarówno mocniejsze detergenty (zapobiegające rozwojowi pleśni, bakterii i grzybów), jak i środki odkażające. Zabrudzenia także usuwa się łatwo i szybko.

Meble kuchenne i blat ze spieku kwarcowego – czy warto?

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto wybrać meble wykonane ze spieku kwarcowego, to być może przekona Cię fakt, że tego rodzaju powierzchnia jest odporna na ścieranie. Remont kuchni to kosztowna inwestycja, dlatego staramy się wybierać takie materiały, których wymiana nie będzie konieczna po zaledwie kilku latach. Meble ze spieków kwarcowych są odporne na rozpuszczalniki. Nadają się do kontaktu z wodą, co oznacza, że łazienki i kuchnie są dla nich idealnym środowiskiem. Każdy surowiec posiada pewne wady, a w przypadku spieku kwarcowego jest ich niewiele. Gama dostępnych w naszym sklepie produktów jest niezwykle szeroka. Zachęcamy do sprawdzania mebli dostępnych zarówno stacjonarnie, jak i na stronie.

Inne wykorzystanie konglomeratu w aranżacji wnętrz

Wiedząc, jakie właściwości mają na przykład płyty ze spieków kwarcowych, nietrudno jest nam zrozumieć, dlaczego zaczęto używać tego materiału w tak wielu projektach. Chociaż metr kwadratowy nie należy do najtańszych inwestycji, to jednak możliwości, jakie daje jego zastosowanie, w zupełności są tego warte. Spiek kwarcowy może imitować różne powierzchnie, a jednocześnie ma znacznie lepsze parametry i większą wytrzymałość. Zastąpi doskonale między innymi marmur czy ceramiczny blat. Będzie przydatny zarówno do wykończenia wnętrza, jak i jego urządzania. Z jego użyciem projektuje się fronty czy blaty kuchenne.

Warto jednak dodać, że jako materiał wykończeniowy posłuży między innymi do tworzenia płytek, kominków, parapetów czy elewacji. Czy podłoga, czy ściana – w każdym z tych miejsc będzie prezentował się doskonale. Tak samo spiek kwarcowy wielkoformatowy można wykorzystywać na różne sposoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *